2405Naukowy Festyn Rodzinny

Naukowy Festyn Rodzinny 19 czerwca br.

       Samorządowe Centrum Kultury w Sarbinowie serdecznie zaprasza 19 czerwca (niedziela, 13:00-19:00) na Naukowy Festyn Rodzinny, który odbędzie się w ramach szerszego projektu pn. Sarbinowska Akademia Energii Odnawialnej. Zadanie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Festyn odbędzie się na placu przy szkole podstawowej w Sarbinowie (ul. Nadmorska 27A). Podczas wydarzenia będą propagowane wiadomości o odnawialnych źródłach energii (OZE) poprzez liczne prezentacje na scenie oraz stoiska wystawiennicze, jak i różnorodne pokazy przygotowane przez Politechnikę Koszalińską, Szalonych Naukowców i innych firm z branży OZE. Miłośnicy motoryzacji będą mogli podziwiać samochody hybrydowe, a fani niekonwencjonalnego przemieszczania się będą mogli spróbować możliwości pojazdów elektrycznych.

Na naszych milusińskich będzie czekać „Miasteczko Dziecko” z licznymi urządzeniami dmuchanymi, animacjami, zabawami, malowaniem twarzy itd. Młodzi konstruktorzy będą mogli tam zrealizować swoje projekty z klocków drewnianych, a mali amatorzy motoryzacji będą mieli do dyspozycji pojazdy elektryczne. Na stoisku Transgranicznego Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie prowadzone będą warsztaty plastyczne. Emocji dostarczą Szaleni Naukowcy z „wystrzałowymi” eksperymentami. Nadleśnictwo Polanów udostępni multimedialną strzelnicę.
W trakcie festynu zostanie przeprowadzony ogólnopolski konkurs na strój z materiałów wtórnych pn. „Energia słońca, wody i wiatru” (regulamin w załączeniu). Swój udział w konkursie można zgłosić również w dniu imprezy w punkcie informacyjnym. Aktywne osoby będą mogły z Anna Wojnarowską odbyć półgodzinny trening zumby oraz stanąć do konkurencji rodzinnych „Energetyczne ekopotyczki” lub malowania na płótnie. W drugiej części imprezy z „Kaszalotami” z Koszalina wszyscy zwolennicy muzyki będą mogli wspólnie pośpiewać.
Na placu swoje prace zaprezentuje szeroka grupa rękodzielników. Będzie można dać sobie wykonać karykaturę lub skosztować produktów regionalnych.

Wszystkie atrakcje dla uczestników są bezpłatne. Na aktywnych uczestników festynu czekają nagrody.

Podczas wydarzenia mieszkańcy Powiatu Koszalińskiego będą mogli zapoznać się z realizowanym przez Powiat Koszaliński projektem pn. "Zwalczamy nowotwory - program profilaktyki nowotworowej w powiecie koszalińskim", a także wziąć udział w badaniach ankietowych pozwalających na bezpłatne badania profilaktyczne z zakresu nowotworu płuc i oskrzeli, wykonywane przez Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie oraz skorzystać z badań smokolizerem (urządzenie do badania ilości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu). W programie bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży!

Realizacja części wydarzenia dofinansowana w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu Państwa. Programu PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu – Operator Programu Ministerstwo Zdrowia. Umowa nr 009/011/13/NMF/2015/00/2723/41 Zwalczamy nowotwory - program profilaktyki nowotworowej w powiecie koszalińskim

Szczegółowe informacje pod adresem: http://www.zdrowie.powiat.koszalin.pl/pl/ )..


Wszelkiego rodzaju pytania i sugestie bardzo prosimy kierować na adres:

Samorządowe Centrum Kultury w Sarbinowie
ul. Leśna 2
76-034 Sarbinowo
tel. (94) 711 01 51
faks (94) 711 01 55
biuro@scksarbinowo.pl

Serdecznie zapraszamy!


Tekst alternatywny


REGULAMIN ZGŁOSZENIA
KARTY ZGŁOSZENIA STRÓJ
OŚWIADCZENIE STRÓJ

Autor:   W.Pechmann

Aktualności Do góry
2015 SCK w SARBINOWIE